Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jednoduchý tip pre trvale rastúce sebavedomie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

nefunguje to

Takto to nefunguje. Povedať si jasne a cieľavedomo - toho dám. Prečo? Aj Hitler si myslel, že Rusov, untermenschov dá. Mal sebavedomie.

Najhoršie je pochopiť, že niektoré veci fungujú iba ak načas vypneš súcit a svedomie. Potom zrazu ide všetko. Nie každý je na to stavaný. Škoda, že o tom píšete takto. Nefunguje to.
 

 

Priznám sa, asi vám nerozumiem.
 

Práve že to funguje!

Je to tak. Ozaj je to jednoduchý princíp.
Len na jeho dodržanie treba sem-tam odvahu a výdrž.
A v konečnom dôsledku nevadí, ak sa každá vec nepodarí. Iste, dnes to vadí, ale o týždeň, alebo o taký rok? Stále menej a menej, teda aspoň u väčšiny vecí. Už to vtedy nebude také podstatné, že to dnes nevyšlo. Ale ak sa to podarí, aj o rok či dva z toho bude príjemný pocit.
Len mať ten správny cit - udržať sa v reálnych mantineloch.
Porovnanie s Hitlerom je úplne scestné. Hitler bol chorý človek. U takej diagnózy, akou trpel on, tieto princípy nemôžu fungovať.
Nazdar
 

 

Sebavedomie nie je úplne presne opísané v článku. Je ho chápem aj ako formu sebapoznania - byť si vedomý samého seba, svojich vlastností, stratégií správania a schopností. Skúmať prečo sa niečoho bojím, prečo ma iný niečím hnevajú, prečo reagujem práve takto, prečo robím to čo robím... A súčasťou spoznávania sa je aj akcia ako sa píše v článku. AK nie je akcia, zážitok, nie je čo skúmať. Iba človek teoretizuje, ale iba reálny zážitok môže priniesť niečo nové, nepoznané.

Hitlerovi sa pár vecí podarilo, nabral pýchu a nezniesol kritiku, podľa toho čo som čítal. Preto časom začal prehrávať. Nebol génius. Podľa mňa nebol ani sebavedomý. Hral silu, sebadôveru. Lenže skutočne sebavedomý, silný, ktorý verí sám sebe unesie kritiku. Čerpá z nej viac a viac sebapoznania a sily. Ale kým si človek zvykne a pochopí ako to funguje, je to veľmi nepríjemná forma cesty životom. :D Aj preto väčšina neznesie kritiku. (Možno aj preto, že ako deti sme niektorí boli často kritizovaný - aj známka v škole je drsná forma kritiky.)
Konštruktívna kritika, spätná väzba sú najsilnejšie, a najrýchlejšie spôsoby ako sa učiť. Sebapozorovanie je ťažké a človek nevníma hromadu vecí, ktoré iní vnímajú hneď.

Autora trochu poznám, má za sebou príbeh práce so strachom, napätím a prekonávaním svojich komunikačných blokov-strachov.
 
Hodnoť

 

Nie, nemáš pravdu, teda iba čiastočne. Je to, ako keby si hovoril chlapíkovi, čo má výšku poldruha metra a obmedzené pohybové schopnosti, že sa môže dostať do basketbalového tímu NBA. Nie, nemôže. Tréning urobí veľa, ale vrodené dispozície a výchova sú tiež dôležité. Niekto to proste dokáže, iný nie, ťažko to ľuďom vyčítať. Aj ja som sa veľmi snažil, ver mi...
 

 

Máš pravdu, nemôže. Aj tak si myslím, že bez ohľadu na tvoje vrodené dispozície a výchovu máš na to, aby si na sebe pracoval a mal výsledky.
 
Hodnoť

 

Novy podnet a adaptacia. U cloveka je nutnostou a otazkou prezitia vystavovat sa diskomfortu.

So vsetkym je to tak. ..dostat sa do diskomfortu. Takto sa rastie a mocneje. Imunita je silnejsia.
Pri 2min v ladovom ochladzovaciom bazene som vo finskej saune zerezaval na 13tich minitach. Dnes je rekord 29min. Posilnovanie, behanie.
 
Hodnoť

 

Nie je to úplne tak. Sebavedomie ľudí asi nezávisí od vzoru, aký mali doma. V rodine sú napr. 2 deti, jedno je sebavedomé, druhé nie, hoci vyrastajú v tých istých podmienkach. Napr. sebavedomý otec jedno dieťa možno inšpiruje, druhé ubíja.
Emócie ľudia neprežívajú rovnako. Cholerik ich prežíva intenzívne, ale krátko, hneď vypení, naštve celé okolie, ale on sám je o 5 minút spokojný a nevie, prečo sú ostatní bez nálady. Sangvinik ich má skôr povrchné, takže nie sú preň takou záťažou. Flegmatia a melancholika dokážu emócie zahltiť, dokážu u nich pretrvávať dlhú dobu a ťažšie sa im bránia. Ľudia nie sú rovnakí, preto niektorí sa emócií príliš neboja, iných dokážu zabiť.
Ale pravda je, že aj keď sme rozdielni, pracovať na sebe vždy môžeme, niekto na sebavedomí, iný na ohľaduplnosti.
 
Hodnoť

 

Bóže, to je ukecané...
Denníčky ako Tatjana z Onegina. Dospelý človek si nepotrebuje niečo dokazovať a trénovať, mentálnu ani emočnú inteligenciu nekúpiš. Namiesto denníčkov čítaj, počúvaj, stretávaj ľudí, porovnávaj, uč sa od života.
Od tohoto článku je len kúsok ku kadejakým ezoterikám a mindfull-om. To nemdopadne dobre.
 
Hodnoť

Niekedy davno

ked sa zacal budovat kapitalizmus som robil sportoveho redaktora do lokalneho radia. Bola to zodpovednost k posluchacom a snazil som sa robit vsetko co najlepsie. Napr. Rano o 5 som staval a volal do USA, aby sme mali vysledky NHL skor ako statne media. A aj ked som vstupoval vzdy s tymi najlepsimi umyslami a rovnakou pripravou mal som po jednej tretine vynikajucich, dobrych a skoro koktavych programov. Aj ked som prakticky denne trenoval nevidel som ziaden progres.
Urcite bola zalezitost napatia. Vies to vysvetlit?
Preco je facebookova stranka uzavreta len po prihlaseni?
 

 

Mozem vyskusat vysvetlit, ale nerozumiem uplne otazke.
Pridat sa mozes do skupiny na facebooku az ked sa na facebook prihlasis.
Skupina je uzavreta aby len jej clenovia videli prispevky.
 

Dik za odpoved

Aj napriek dennodennemu treningu pocas jedneho roka napatia moje sebavedomia bolo stale v jednej tretine pripadov na bode mrazu a ledva som to zvladol.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 826
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 514
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 456
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 384
 5. Marian Baran: Domáca šunka 5 060
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 360
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 600
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 368
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 275
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 880

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?